bábovke 01
BÁBOVKY

Bábovka je druh sladkého pečiva, které se peče z třeného nebo kynutého těsta. Jedná se o typické pečivo nejen v Česku, ale také v Polsku, Rakousku, na Slovensku a jižních částech Německa. U nás se bábovka připravuje nejčastěji dvoubarevná – se světlou a tmavou částí, přičemž tmavá část je tvořena z těsta obvykle barveného kakaem. Přidávají se i rozinky, kandované ovoce, kokos či kousky čokolády.

cukrovíčko_vánoce 2020
CUKROVÍ NA SVATBU

Domácí svatební cukroví má neoddiskutovatelné přednosti. Svatební cukroví je oproti ostatním druhům zákusků drobnější a speciálně zdobené. Symbolizují ho jemné barvy, líbivé aranžmá a zdobení spojené s láskou. Nejjednodušší a nejrychlejší variantou je nákup cukroví od profesionálů. Málokdo z nich se s ním sice bude mazlit jako s vlastním, ale bude včas a v dostatečném množství.

cukrovíčko_vánoční kolekce 02
CUKROVÍ NA VÁNOCE

Většina klasického domácího vánočního cukroví stojí na jedné z variant křehkého těsta, kompozici z hladké mouky, tuku, především másla, a cukru. Další, co nesmí chybět, je vejce či jen žloutek. Aby bylo těsto co nejjemnější a opravdu křehké, je třeba je zpracovávat rychle a použitý tuk má být chladný, nakrájený na menší kousky. U nás si vždy můžete vybrat, jaké cukrovíčko preferujete a my jej upečeme na míru...

dorty narozeniny_ 043_prsa
DORTY NAROZENINOVÉ

Dort k narozeninám musí prostě chutnat. Jde o sladkou pochoutka vyrobenou obvykle z těsta nebo huspeniny, která je po upečení rozřezána na pláty. Tyto pláty se slepují krémem, čokoládou, medem či dalšími pochutinami. Svrchní část dortu obvykle bývá ozdobena polevou, čokoládou, ovocem, či dokonce pudingem, jogurtem, vhodnou zeleninou, cereáliemi, ořechy, mandlemi, karamelem, džemem, povidly apod.

dort laurinka 02
DORTY DĚTSKÉ

Dětské dorty jsou má specialitka. Dort pro děti musí mít také různé chutě. Může být čokoládový, vanilkový, jahodový, malinový apod. V obchodech lze nalézt různé tvary dortů, malých i velkých, např. může být malý a ve tvaru čtverce nebo velký kulatý. Dětský dort může mít několik pater, kdy postupně menší a menší dorty tvoří pyramidu a nebo něco jiného... Děti milují na dortech nejrůznější polevy a ty vždy tvořím dle toho, co dětem nejvíce chutná.

dorty_svatebni_ 030upr
DORTY SVATEBNÍ

Není svatební dort jako svatební dort. Dorty na svatbu mohou být vhodně upraveny do tvaru srdíček a nebo jiných geometrických tvarů apod. V těchto zvycích a u svateb existuje velká variabilita. Záleží na míře formality a při velikosti na počtu přítomných lidí. Svatební dorty připravujeme s mimořádnou péčí a vždy na míru. Ke svatebním dortům poskytujeme veškerý náležitý servis. Nabízíme také svatební koláčky a pestrou nabídku dobrot pro sladký koutek.

chlebéčke_1
CHLEBÍČKY

Obložený chlebíček (nebo zkráceně jen chlebíček) je druh studeného jídla, které se skládá z vekového pečiva ozdobeného dalšími potravinami. Typickým pokryvem chlebíčků jsou různé saláty, zelenina, uzeniny, sýry, vajíčka a další. K akcím slavnostního charakteru se připravují malé chlebíčky, takzvané kanapky neboli koktejlové chlebíčky anebo ještě menší chuťovky s párátkem uprostřed nazývané jednohubky. U nás v Česku známe skoro sto druhů obložených chlebíčků.

koláčke 03
KOLÁČKY

U nás se nejčastěji jako koláč označuje menší kruhové pečivo, které má ve svém středu sladkou náplň (makovou, tvarohovou, ořechovou, marmeládovou atd.) Tradiční české koláčky se používají na vesnicích během posvícení jako sváteční pohoštění a nebo při významných událostech. Jsou většinou malé s průměrem nepřesahující 8 cm a pouze s jedním druhem náplně a posypané sladkou drobenkou, či cukrem. Pečou se z kynutého těsta.

veletrh-hp-tronic_bvv-040
NAROZENINOVÉ CUKROVÍ

Blíží se narozeniny někoho blízkého a vy stále nevíte, jaké sladké překvapení pro něj připravit? Nezoufejte, naše cukroví na dokonalou narozeninovou oslavu je připraveno... Všechny recepty jsou odzkoušené na těch nejnáročnějších jedlících – někdy velmi upřímných příbuzných, kterým po ochutnání laskomin naší babičky spadla brada a okamžitě si vyžádali další a další porcičku. Neváhejte a vyzkoušejte je také, nebudete rozhodně litovat!

perníčke 05
PERNÍČKY

Perníkové těsto se často vykrajuje do různých tvarů: vyrábějí se perníky kulaté, velmi častým motivem je perníkové srdce, zvířátka nebo třeba půllitr. Po upečení se tyto perníky zdobí barevnými cukrovými polevami nebo čokoládou. Zdobené perníky jsou jedním z druhů tradičního vánočního cukroví. Tradičně se perník vyráběl v hanzovních městech jako výraz jejich úspěchu a kontaktu se světem. Kvůli ceně koření byl perník velkým luxusem.

roládke 09
ROLÁDY

Roláda je vánoční moučník původem z Francie. Kromě Francie se na Vánoce podává také v Belgii, Švýcarsku, Kanadě, Libanonu, Sýrii a v několika dalších bývalých francouzských koloniích, Velké Británii nebo Portugalsku. Vychází z tradice vánočního polena. Jedná se o roládu, jejíž základem je lehké nadýchané těsto a čokoládový máslový krém. Roláda je poté ozdobena větvemi stromů, různými bobulemi nebo umělými houbami vyrobenými z marcipánu.

slané 2
SLANÉ

Slané / solené / neutrální jako pivní preclíky / houska sypaná / chléb, podle množství přidané soli. Solí se sice každé pečivo, i sladké, ale jde o množství. Měřítkem může být i použitelnost ke sladkým pochutinám, Tyto rozdíly jsou dány surovinami, přísadami jako např. kořením, použitím oleje, kvasnic/kvásku, vody nebo mléka (i kyselého), způsobem tepelné úpravy, tedy délkou pečení a teplotou, dalšími úpravami po dopečení i způsobem konzumace.

velikonoce
VELIKONOČNÍ BERÁNEK

Velikonoční beránek je druh sladkého pečeného pokrmu, který se připravuje tradičně na Velikonoce, ve tvaru ležícího beránka či jiného zvířete. Je tvořen sladkým těstem, ve kterém se někdy nachází sladké želatinové kousky a nebo ovoce jako například rozinky. V některých případech je beránek polit čokoládovou či jinou polevou pro zvýraznění jeho sladké chuti.

www.zaki-sport.cz
SVATEBNÍ CATERING

A umíme připravit i celou svatební hostinu. Ať už jste se rozhodli pro klasickou svatbu, nebo se chystáte vzít na nějakém netradičním místě, čeká vás spousta příprav. Cateringu je třeba věnovat náležitou pozornost . Chcete po obřadu klasickou svatební hostinu pouze s těmi nebližšími a až večer raut pro všechny... Svatební hostina s pravým 4chodovým menu jen pro nejbližší má něco do sebe. Ale záleží na tom, jak to cítíte . Jednoduše zavolejte, rádi poradíme a o vaši svatbu se postaráme...